×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Brüksel Yunus Emre Enstitüsü Türkiye'de ve Dünyada Yenilikçi Kariyer Olanakları Konulu Seminer Düzenledi

Yazıcı-dostu sürüm

Brüksel Yunus Emre Enstitüsü ve T.C. Brüksel Başkonsolosluğu, T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Yunus Emre Enstitüleri tarafından yürütülen Türkiye Akademik ve Bilimsel İş Birliği Projesi (TABİP) kapsamında, Brüksel’de, Estonyalı uzman Märt Aro’nun “Türkiye'de ve Dünyada Yenilikçi Kariyer Olanakları” isimli semineri düzenlendi. Seminere Avrupa Komisyonu ve Avrupa Parlamentosu’ndan katılımcılar ile Türk ve yabancı gençler geniş katılım gösterdi.

Avrupalı gençlere Yunus Emre Enstitüsü’nün faaliyetlerin ve TABİP’in tanıtıldığı etkinlikte uluslararası eğitim pazarı, inovatif kariyer olanakları, Türkiye’deki ve Avrupa’daki eğitim alanında eğilimler, Türkiye’nin gençlere sunduğu eğitim fırsatları, akademik ve bilimsel iş birliğinin önemi ve benzeri birçok konu ele alındı. Türkiye’nin akademik ve bilimsel kapasitesinin ve Avrupa’daki geniş ağının da anlatıldığı etkinlik düzenlenen resepsiyonun ardından son buldu.